Mesajı Okuyun
Old 26-02-2007, 19:32   #5
süleyman zengin

Sayın Zümre sizin söylediğiniz kişiler içinde gerçekten çok zeki ve mevzuatı bilinler vardır. O zaman Hakim ve Savcılarında bu kişilerden olmasında bir sakınca yoktur. Ben hukuk fakültesini bitirmedim. Ankara Adalet Yüksek Okulunun devam mecburiyeti olan bölümünün ilk mezunlarındanım. Ben buna rağmen diyorum ki İcra Müdürleri mutlaka hukuk fakültesi mezunu olması lazim ve Hakimler- Savcıların özlük haklarına sahip olmalıdır.Hukuk Mezunu olmayanda Müdür Yardımcısı yada icra katibi olması lazimdir. Karar vermek önemli ama kararı infaz etmek de kararın bir paçası değil mi? İnfaz edilmeyen bir kararın ne anlamı olabilir ki? Öyle icra Müdürleri varki bulunduğu konumu hazmedemiyor. Komplekslerini bir şekilde avukatlara yada iş sahiplerine yansıtıyor. Avukatlar bazen işlerinin görülmesi için icra Müdürlerine şirinlik yapıyorlar. Benim tasvir etmeye çalıştığım icra Müdürü tipleri ise kendi statülerinin Avukatın statüsünden yüksek sanıyor. Ortada bir karmaşıklır var. Bir kaç cümle ile anlatılacak konu değil. Tekrar söylüyorum. İcra Daireleri bu gün köy kahvesinden farklı bir durumda değil. Bu dairelerin saygınlığı sağlanması lazim .