Mesajı Okuyun
Old 10-07-2006, 22:27   #40
yargıç isa

Önemli beklenilen yanıtlar gelmiooo.....

syn nefer "biz olmuş olanı değil, olacak olanı değiştirme yanlısıyız..."

Savunduğunuz şekilde olacak olanı değiştirmeye çalışmak tabiki mantıklı. Ama siz sadece öğrencilere yapılacak olan sınavı savunarak en az 20-25 yıl sonrasını değiştirebilirsiniz ki BU ADALET SİSTEMİNİ OKADAR DAHA ÖMRÜNÜ KALMADIĞI AÇIKÇA ORTADADIR...

Kazanılmış haktan bahsetmişsiniz. Sırf kazanılmış hak diye daha dava dosyalarını sırasına koymaktan aciz, bi arada bi derede çalışıp hukuk diplamasını almış AMA HUKUKA DAİR HİÇ BİRŞEY ALAMAMIŞ, bilgisizliği nedeni ile ZAMAN-EMEK-PARA KAYBINA NEDEN OLAN, sadece kendini düşünen kişilerin bu mesleği icra etmesine seyirci kalmak HUKUK DEVLETİNDE HUKUKA DAYANARAK ADALETSİZLİK YARATMAKTAN öteye geçmez. Burda "bu insanlar için artık geç, bukadar geriye dönemeyiz, bunları zamanla gidermeye çalışılabilir" deseniz içimize sinebilir ama açıkça sisteme zararı olan insanların bu diplomayı geçmişte bi şekilde alarak , ZARARLARINI SİSTEMDE İCRA ETMLERİNİN UZUNCA BİR SÜRE DAHA DEVAMLILIĞINI SAĞLAMAYI "kazanılmış hak... " olarak nitelendirmeniz düşündürücü.

Ben avukatların sınava tabi tutulmaları gerektiği yanlısı değilim. Aynı şekilde öğrencilerinde...(Eğitimde değişiklikler yapılmadıkça, kalite arttırılmadıkça sınava karşıyım.) Çünkü avukatlar da aynı sistemde yetişti biz öğrencilerde aynı sitemde yetişiyoruz. Sitem öyle bir kurulmalı ki vasıfsız diye nitelendirdiğimiz insanlar otomatik olarak devre dışı kalabilmelidir... Bu nedenle syn Nefer tamamen BOŞ bir cevap vermişsiniz. Benim yazımda, anlattım şeyde, üslubumda vs... hata olabilir ama tartışılan bu diil. Çözüm içeren cevaplar daha ilgi çekici olur. Ben bi önceki yazımın ikinci ve üçüncü parağrafında bu sınavın eleştirisini yaptım ana sorun bu . Buna cevap verirseniz belki bizi tatmin edebilir, düşüncelerimizin iyi yönde değişmesinde vesile olablirsiniz...

Cevabınızı bekliyoruz....