Mesajı Okuyun
Old 24-09-2008, 10:41   #3
Av. Aykut Toklu

Bir başka kişinin sizin bilgisayarınıza ip adresi yolu ile ulaşımı öyle kolay birşey değil bunun için hacker olmak ama sözde değil özde bu işleri iyi bilmek gerekir. Bu nedenle hacker sizin bilgisayarınıza girip sizin bilgisayarınız aracılığı ile bir başka bilgisayara girmek yerine direk o bilgisayar hangisi ise ona ulaşmayı daha çok tercih eder çünkü bu tür olaylar incelendiğinde bu tür hack saldırılarının direk mağdurun bilgisayarına yöneltildiği ve bu şekilde sonuç alındığıdır.

Diğer yandan internete kablosuz modemle bağlanıyorsanız ve modeminiz şifrelenmemiş ise bu durumda Ece hanımın dediği gibi modeminiz üzerinden bağlanan bir kişi de bu şekilde bir eylemde bulunmuş ise bu da mümkün.

Yine bilgisayarınızın arkadaşlarınız ve onların dışında onlarca! kişi tarafından kullanıldığını söyluyorsunuz bu gerçekten iyi cesaret ben bazen bilgisayarı açık şekilde evde yada buroda bile bırakmaya korkar oldum tereddüt ediyorum ki siz onlarca kişinin bilgisayarı kullandığını söyluyorsunuz bu durumda kötü niyetli yada sırf merak nedeniyle bile bu şekilde bir eylemi sizin bilgisayarınızı kullanan birininde gerçekleştirmiş olması muhtemel.

Sonuç olarak emniyetin yaptığı inceleme üzerine biraz kafa yorun derim; saldırının kimin bilgisayarına hangi saatlerde ne şekilde yapıldıgı vs gibi veriler sizin bu durumu acıklıga kavusturmanızı sağlayabilir.