Mesajı Okuyun
Old 02-01-2010, 23:33   #11
Gemici

Alıntı:
Yazan Zeytinn
Yani kemerdeki çıplaklar plajındaki durumla, konyaaltındaki plajındaki durum aynı olmayacaktır.

Bikinili foto ya da nü bir resmi ne amaçla duvarınıza asıyorsunuz? Sanatsal? Cevap değişir...

Eylemin yapıldığı gün sosyal kültürel düzey çok yükselebilir mi? Yurt dışında zaman zaman sanatsal veya pretosta amaçlı eylemin yapıldığı gün kültürel düzeyin yükseldiği söylenebilir. Ama ben canım ülkemde hiç bu kadar yükseldiğine tanık olmadım.

Sayın Zeytinn,
alıntıladığım kısım konu hakkındaki kendi düşünceleriniz mi, yoksa söz konusu makaladen çıkardığınız sonuçlar mu?

Benim merak ettiğim konu Türk Ceza Hukuk'u çerçevesinde şu cümlenizi nasıl yorumlamamız gerektiği:
Yani kemerdeki çıplaklar plajındaki durumla, konyaaltındaki plajındaki durum aynı olmayacaktır.

Konuyu daha açmak gerekirse soruyu şu şekilde sormam gerekir:
Müstehcenlik söz konusu olduğunda, Hakkari'deki bir mahkemenin aynı olayda verdiği kararla Antalya'daki diğer bir mahkemenin verdiği karar arasında fark olacak mı? Olacaksa Yargıtay bu konuda nasıl bir karar verecek? Aynı yayın Türkiye'nin bir bölgesinde müstehcen diğer bölgesinde müstehcen olmayan olarak mı değerlendirilecek?

Saygılarımla