Mesajı Okuyun
Old 29-12-2010, 11:30   #4
av.ankarahukuk

Alıntı:
Hakim ve Cumhuriyet savcılarına verilen bu devrim niteliğindeki imkan ile karar verme aşamasında davaya konu olan uyuşmazlık ile ilgili her türlü örnek Yargıtay kararına erişilebileceğinden esas ve usule ilişkin hataların önüne geçilmesi ve Yargıtay’ın iş yükünün azalacağı düşünülmektedir.

Adalet bakanlığının bakışına göre ADALETİ hakimler ve savcılar sağlar.(!!!) Adalet mekanizmasının 3 ayağından biri olan avukatlık mesleğinin ayagı gün geçtikçe kısaltılmaktadır. Korkarım yakın zamanda savunma makamı sadece hafızalarda bir hatıra olarak kalacaktır.

Alıntı:
Yazan av.ismaildeger
Aynı imkan bizlere de sunulsa hem tüm Yargıtay kararlarına ulaşabileceğiz hem de her yıl içtihat programlarına para vermekten kurtulacağız. Böylelikle büro giderlerinin bir kaleminden kurtulmuş olacağız.

Asıl mesele de bu kanımca: oluşmuş piyasaya dokunmak istemiyorlar kimbilir ne rantlar dönüyordur içtihat programcılığında.(!!!)

Alıntı:
Yazan av.ismaildeger
Avukatlara da aynı imkanının sunulmamasını kınıyorum.

Evet ben de kınıyorum ama bu yetmez BİZ kınamalıyız dolayısıyla bu durumda görev örgütlü bir eyleme dönüşmeli bunu da örgütleyecek olanlar BAROLARDIR.

Saygılarımla.