Mesajı Okuyun
Old 15-07-2005, 22:21   #3
Brusk

Sayın Moonliner,

Bahsettiğiniz olayda, 19 yaşındaki bir kıza tecavüz ederek onu hamile bıraktığı iddia edilen kişinin yani sanığın, bu olay sebebiyle hakkında yürütülecek tahkikat neticesinde TAKİPSİZLİK kararı verilecektir. Zira olayın meydana geldiği zaman ile suçun adli merciilere intikali arasında nerdeyse 10 ay geçmiştir diyebiliriz bu kadar uzun bir süreçten sonra müştekinin yakınması samimiyetten uzak ve aslında başka niyetle ortaya atılmış kabul edilecektir. Uygulamada biliyoruzki rıza ile cinsel ilişkiye girme suçlarında kadın karşı taraftan beklediği yada tasarladığı sonucu elde etmeyince hemen adli mercilere başvurarak zorla ırzıma geçildi, kaçırıldım tecavüze uğradım...şeklinde suçlamalarda bulunmaktadır..bu uygulamada çok karşılaşılan bur durumdur.
Öte yandan bu tür suçlarda fenni deliller çok önemlidir. yani spermler, vajinal muayene..mağdurun vücudundaki morluklar..gibi elbette bu tür delillerinde elde edilebilmesi olayın hemen akabinde mağdur üzerinde yapılacak adli muayene ile mümkündür. Olayın üzerinden çok uzun zaman geçmiştir. Olay gerçekten yaşanmış bile olsa sanığın şüpheden yararlanacağı genel bir hukuk kaidesidir ve bu sebeple aklanacaktır. Olayla ilgili benim şahsi görüşüm budur. saygıylarımla