Mesajı Okuyun
Old 25-07-2011, 16:13   #61
Selma1375

Varsayılan ben de şikayetçiyim

Alıntı:
Yazan Pınar
Sanırım meslektaşlarımızın çok zorlandığı bir hususa daha değinmek te fayda var;
Adliye personeli ile ilişkiler; özellikle icra dairelerinde çokça karşılaşılan bir sorun, kimi avukatların işlerini kolayca, beklemeksizin yaptırabildiği ama kimilerinin de günlerce imza beklediğine şahit oldum.
Kimilerinin bir icra dairesinde Avukat değil de sanki orada çalışan personel için görevlendirilmiş yardımcı eleman gibi davrandığı, öte yandan kimilerinin de adliye çalışanlarını sanki kendi katipleriymişcesine aşağıladığına tanık oldum.
Onların çalışma koşullarının ağır ve iş yüklerinin de fazla olduğunu da göz önünde bulundururak ama görevlerini, sorumluluklarını ve yetki sınırlarını da hatırlatarak, iyi, sıcak ama mutlaka mesafeli bir duruş sergileyerek,iş yaptırmak üzerinden değil, her iki taraf için de görev sorumluluğu yönünden hareketle bazı işlerimizi kolaylaştırabileceğimizi düşünüyorum ve bazen becerebiliyorum ama herzaman değil. Bu konuda benden daha deneyimli meslektaşlarımızın da tavsiyelerini bekliyorum.

Ben sizden daha deneyimli değilim, ancak çok kısa sürede icra dairelerinin çalışmasındaki aksaklıkları hemen farkettim. Hatta öyle ki kendi yaptıklar hesaplama hatalarından dolayı itiraz ettiğimizde ve sonuçta icra mahkemesinin kararını uygulamalarını beklerken gene aynı yanlışın yapıldığını gördüm. Tekrar düzeltme talebinde bulunduğum da da sanki o hatayı ben yapmışım gibi sinir içinde ve kızgın ifadelerle ve o dosyayı fırlatırcasına davranışlara tanık oldum. Avukatların ne yazık ki eski itibarlarının hiç kalmadığını gördüm. Okulu ne zorluklarla bitirmekteyiz ve okulda hocalarımız bizi yetiştirmek için ne kadar büyük çaba sarfetmekteler. İcra dairesinde çalışanların( müdür müdür muavini de dahil ) davranışlarını hiç haketmiyoruz.Nasıl davranabileceğiz ve bu durumu nasıl düzeltebiliriz, onu da bimiyorum.Hatta 'git istediğin yere söyle, ben bu kadar yapabilirim''tavrındalar. Çok üzgünüm ve hayal kırıklığı içindeyim.