Mesajı Okuyun
Old 03-08-2007, 14:41   #56
ecesaka

Bu şekilde tartışmaları haksız buluyorum ve genelde artık konuyla ilgili pek bir şey yazmak istemiyorum ancak şunu söylemeden geçemeyeceğim; devlet üniversitelerinde sorun ders geçmekken, çoğu özel üniversitede en büyük sorun bilmem kaç bin dolarların euroların sınav öncesi okula yatırılmış olmasıdır...

Eğitim konusunda çok önceden söyleyeceklerimi söylemiştim... Aynı hocalardan alınan dersler... üstelik ders geçme notu bizim okulda 60 idi ve her dersten 60 alan öğrenci mezun olamıyordu...

Orta sınıftan denilebilecek pek çok insan, çocuklarının yeteneklerini de göz önüne alarak, onlara daha başarılı, daha iyi bir gelecek verebilmek adına, çocuklarını istedikleri bölüme kaydettirebilmektedirler. Ardından çekilen onca sıkıntı, gelecek olarak geri dönecek, aileler -çekilen onca sıkıntıya rağmen- çocuklarını içlerine sindiği şekilde okutabilmenin haklı olarak gururunu yaşamak isterler... Bence bu tartışmalar gereksizdir... Özel üniversiteler de sonuçta Öss'ye bağlı olarak çalışmakta, eğitimleri de devletçe kontrol altında tutulmaktadır...