Mesajı Okuyun
Old 13-07-2015, 16:26   #2
AVNRL

Alıntı:
Yazan Av.İlkim
Herkese merhaba kolay gelsin,
Bi konuda yardımınıza ihtiyacım var.Tüketici hakem heyeti kararlarını icraya koyarken avans faiziyle takibi açıyordum.Şimdi bi karar daha geldi yasal faizi ile birlikte iadesine diyor.Ne yapacağımı şaşırdım.Hangi faizi uygulayacağım ?Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

Merhaba Av.İlkim.
Tüketici hakem heyetleri bazı kararlarında "başvuru tarihinden itibaren yasal faizi ile birlikte" bazı kararlarında ise " başvuru tarihinden itibaren avans faizi ile birilikte diyor" Ben şahsen kararda hangisi denmiş ise ona göre açıyorum. açıkçası yasal dendiği zaman itiraz etmek gerekir aslında fakat çok uzun ve meşakkatli bir yol olduğu için ve genelde çok büyük farklar olmadığı için karar ne yöndeyse o şekilde takibe koyuyorum.
Hatta bazı kararlarda bu ibare bile olmuyor o durumda da açtığım bazı takiplerde sırf faiz istediğim için banka vekilleri itiraz etti sonuç lehime çıksada yaklaşık 4-5 ay gibi bir süre beklemek durumunda kaldım bu nedenle bu şekilde olan kararları da faiz büyük bir meblağ değil ise müvekkil ile konuşup hiç faiz istemeksizin açıyorum.
umarım faydalı olmuştur iyi günler.