Mesajı Okuyun
Old 09-11-2009, 14:15   #61
NUR SÖNMEZ

Varsayılan bu kadar doğru bir saptama okumamıştım!tebrikler

Alıntı:
Yazan canpolat
Avukatlık stajı gerçekten çok sıkıntılı bir süreç.Önce zengin olmak sonra staja başlamak gerek.Stajyer avukatın ne geliri ne de sosyal güvencesi yoktur.Sadece T.B.B 2 ayda bir 700 TL kredi vermektedir.Çalıştığı avukata ne kadar iş yapsa da düzgün bir maaş layık görülmez.Çünkü stajyer avukata para verilmemesi, avukatların büyük bölümü için bir teamül, bir inanç halini almıştır.Büroda maaşlı bir ya da daha fazla lise mezunu katip çalışır ve stajyer avukattan daha değerli görülür.Adliye ve icra teşkilatında görevli bazı memurlar stajyer avukata yüklenmeyi ulvi bir görev telakki eder.Çünkü avukatlara bir şey söyleyemedikleri gibi, onların kazandıkları para da bazı memurların gözüne batmaktadır.Hazır stajyerken ezme ve sindirme gayretleri ön plana çıkar.Stajyer avukat ise bu saldırılara karşılık veremez.Çünkü saldırgan memur, stajyerin yanında çalıştığı patronun işini yapmaktadır.Böyle olunca stajyer tartışma çıkarsa,sonradan patronuna derdini anlatamamaktan ve sonuçta zor bulduğu işte harcanmaktan çekinir.Diğer yandan baro ile arasının açılmasından ve stajını uzatmalarından v.s endişe eder.O yüzden kendini savunamaz.Stajyer avukat arkadaşlar lütfen avukat olduğumuzda stajda çektiğimiz sıkıntıları unutmayalım.Stajyer avukatlara sahip çıkalım.
tamamına katılıyorum ve kutluyorum bu yorum için!