Mesajı Okuyun
Old 07-04-2008, 10:25   #11
Av.Çellik

Melis Hanım öncelikle yazmış olduğum konuya duyarlılık gösterdiğiniz için size çok teşekkür ederim. Söyledikleriniz konusun da size katılıyorum ve ne yazıkki bunları değiştirememek sorunlarımızı giderememek beni de sizin gibi üzmektedir.

Ben Şanlıurfa Barosunda Stajyerlik yapmaktayım. Sizin nerde olduğunuzu bilmiyorum ama burada staj eğitimi gerçekten çok kötü. Eğitime sadece avukatlar geliyor küçük bir oda da ders verilip gidiliyor. Ve yine sizin dediğiniz Stajyer Avukatlar az ücret alıyor maalesef bizim bur da stajyer avukatlara yanında staj yaptığı avukat hiç bir ücret ödemiyor. Yani bizim burda Staj tamamen içler acısı.

Benim kafam da Stajyer Avukatların en büyün problemleri sağlık, ücret, Staj eğitimi. Bu konu için ankara da bir seminer yapılacak ben bütün bunları dile getirmeye çalışacağım ama ne kadar başarılı olur onu bilemem.

Sizden yardım istediğim konu ise barolar birliğinin bize yapabileceği şeyler yada bizim onlardan talep edebileceğimiz şeyler. Ben bu üç konuda araştırma yapıyorum eğer sizde bana yardımcı olursanız size minnettar olurum. Beraber bütün bu isteklerimizi umarım barolar birliğinden alabiliriz ama bunun için inandırıcı açıklamalar ve güzel bir sunum lazım. Sizden bana bu sunum için yardımcı olmanızı istiyorum.

Fazla uzatmayayım. Kendinize iyi bakın. Herşey için teşekkür ederim