Mesajı Okuyun
Old 30-03-2009, 10:29   #42
Nur Deniz

Bundan sonra:

Sorana cevap, isteyene vermek, kendine acındırana acımak yok. Üzülmeyeceğim. Çocuklarım aç diyeni de dinlemeyip, iş yok diyene de ağlamayacağım. İş varmış kadeşim, kriz de yokmuş, neden durmadan bunu söylediniz ki şimdiye kadar, nedeni belliymiş işte, kadınlar çalışıyor, erkekler bu nedenle iş bulamıyormuş.

Her şey güllük gülistanlıkmış, biz kıymet bilememişiz.

Bundan sonra:Koyun eti yiyeceğim, koyunların etini, çiğneyip hazmederek hemde büyük bir keyifle.Sürüden ayrılanı ilk ben kapacağım. Nerde doğru sözlü varsa ilk taşı ben atacağım.

Kuzulardan başlayıp, koçları bırakacağım.

Bundan sonra:

Sözlerimi tutmayacak, bolca vaat edecek ama hiç birini gerçekleştirmeyeceğim. Sözün yeter diyenlere ağız dolusu sırıtıp, hep keser gibi yontacağım ,sadece kendime ..Düşünmeyip, yastığı görmeden uyuyacağım.

Bundan sonra:

Gemimi düşüneceğim.Kaptan olacağım.Bencil olacağım. Yalancı olacağım.Herkesten de bu halimi gizleyeceğim.Anlayanlara da çözüm hazırladım. Hemen beynim de bir sarı ışık yakıp, herkesi ışığa koşan zavallı kelebekler gibi karşılayıp, yakacağım.

Doğruyu bilerek yapmayanları kendime dost edinip, ben de yapmayacağım. Bana ne ya. Elle gelen düğün bayram diyeceğim. Haklının yanında olmayıp, güçlünün elini tutacağım.

İnsanlar hakettiği şekilde yönetilirlermiş. Hakedene hakkını teslim etmeyi görev kabul edeceğim. Hakedene hakkını verip, durum ve hali kendisine çeviren herkesi alkışlayacağım. Yüzüne gülüp , dinleyip, vah vah deyip, sırtlarını dönünce de, -Beter olun ! diyeceğim.

Beter olun, beter!

Kendi düşen ağlamaz.

Not:İzmir e taşınacağım.