Mesajı Okuyun
Old 20-04-2006, 15:41   #84
Av.Duygu Keleş

Varsayılan Vakif Ünİversİtelerİ -hukuk FakÜltelerİ

Öncelikle tüm meslektaşlarımı saygıyla selamlıyorum.
Türkiye'de mantar gibi çoğalan vakıf üniversitelerinden ve yetiştirdikleri hukukçulardan bahsederken(ki bende bu üniversitelerin birinden mezun bir avukatım)Türk insanının ve ne yazıkki saygı duyduğum pek çok meslektaşımın tabiri caizse burun kıvırdığını gördüğüm zaman çok üzülüyorum ve kendilerini esefle kınıyorum.
Ülkemizde pek çok vakıf üniversitesinin kurulduğunu ve artık haddinden fazla hukukçu yetiştirdiğini kabul ediyorum.Ancak iyi eğitim vermedikleri ve bizlerin paramızla okuyup bilgi sahibi olamadan mesleğe atıldığımız yönündeki yorumları kesinlikle doğru bulmuyorum.
Çünkü kendi namıma konuşuyorum okumuş olduğum okul da Türkiye'nin ileri gelen hukuk Profesörlerinden ve en iyi eğitim şartlarında ders aldım ve teorik anlamda pek çok arkadaşım gibi belirli bir seviyeye geldim.
Üniversiteden ki hukuk fakültesinden mezun olmuş her insanın seviyesi ortadadır.Üniversite sınavında bazı aksilikler yüzünden Devlet Üniversitelerinin hukuk fakültelerini tutturamayışımız bizi aptal yada yeteneksiz yapmaz.Bilakis aldığımız eğitim ve okulu bitirmek için verdiğimiz çaba bizi tüm meslektaşlarımızla eşit belki de bir adım ilerde yapar.
Lütfen bu konuda biraz daha anlayışlı olalım...
FONT]