Mesajı Okuyun
Old 24-03-2006, 12:56   #82
zeynep deniz alıcı

İnceleme

Emre bey haklısınız..
Ben belki olayı biraz kişiselleştirdim ve aynı zamanda genel bir hükümde bulundum.Özel üniversitelerde okuyan herkesin aynı olacağı anlamı yanlış.Ayrıca sizİ hukuk fakültesine girmeden yapılması gereken sınav fikrinde haklı buluyorum.BİZ eşitağırlık mezunuyuz ve eşit ağırlık bölümünden mezun olunca seçebileceğin ve garanti gözüyle baktığın tek meslek hukuk.Bu yüzden bir çok arkadaşım aslında istemedikleri bir bölümü hayat şartlarının onları itmesi yüzünden seçmişlerdir.
Hukuk kitaplardan öğrenilmez,kitap sadece bir araçtır.Ben kendimi bildim bileli avukat olmak istedim.Hukuk fakültesinde 4. yılım bu dönem bitiyor ve ben 4 yıldır hem okuyorum hemde avukat yanında çalışıyorum.Su ana kadar hiç bir ders bana problem yaratmadı ancak bu dönem tek bi dersten kaldım ve sebebinide size açıklayayım:istanbul üniversitesi dahil olmak üzere 3 tane üniversitede ders veren hocamız (ismini vermek istemiyorum)sınav yaptığı bu üniversitelerden sadece bizim üniversitemizde(istanbul)250 kişilik sınıftan 180 kişiyi tek ders sınavına bıraktı.peki diğer üniversitelerde bu oran ne işte bu çok komik çünkü 25 kişiden sadece 1 kişi.Bu yüzden bu konuya girdim.Şimdi size soruyorum sizce bu 180 kişi gerçekten diğer 24 kişiden daha mı başarısız.BENCE ASLA DEĞİL.