Mesajı Okuyun
Old 23-03-2006, 13:25   #75
amd_athlon

Alıntı:
Yazan sui_iuris
Eğer maddi durumum olsaydı en kaliteli devlet üniversitesinde hukuk okuyacağıma bir vakıf üniversitesinde hukuk okurdum.
SAYGILARIMLA

Bende keşke ailemin baskısıyla özel üniversiteye gitmeseydimde, bir iki sene daha çalışıp bir devlet üniversitesine gitseydim diyorum. Bunu özel üniversitede okumaktan utandığım için yada özel üniversitelere yapılan eleştirilere katıldığım için değil, bulunduğum konuma hakkım ve çalışmamla gelmiş biri olarak, üniversiteyede biraz debelenerek girilmesini düşündüğüm için söylüyorum.
Şimdi şöyle düşünelim ; Bu ülkede her yıl üniversite sınavına bir milyon insan giriyor, ve bunların hepsi devlet üniversitesinin hukuk fakültesine yerleşiyor (biraz abartılı oldu ama olsun) ne olacak? Tabiki okulu bitirse de bitirmese de elenenler olacak. Yani uzatmadan söyleyeyim, asıl demek istediğim bu elenmenin okula girdikten sonra yada okuldan mezun olduktan sonra değil okula girerken yapılmasının daha doğru olacağı kanaatindeyim.

Bu ;

- Hukuki ciddiyet ve nosyona sahip olmayan insanların yetiştirilmesi için boşuna emek sarfedilmemesi,

- Bu konuda eğitilebilecek insanların hukuk fakültelerine girememesi,

- En önemliside bu insanların yönlendirilebileceği daha makul meslek vs. varken onların oyalanması ve hayatlarının bir bölümünün amaçsız geçmesi.

Bu sonuçlar arttırılabilir.

Ben okulumda aldığım eğitimden çok memnunum. Özel üniveritelerin eğitim kalite ve seviyesinin iyi olması özel üniversitelerin varlığı ve çoğaltılması gerekliliği anlamına gelmez.

Kolay gelsin.