Mesajı Okuyun
Old 22-02-2007, 13:49   #30
oguzhand0

Sayın Hekimbaşı; zaten size de dedim.Söylediğiniz konularda gerçekten çok haklısınız.Özellikle Eğitim felsefesi ve eğitim-öğretim konularında ki söylediğiniz sözler çok çok doğru.Ancak Sayın Demirel’in de belirttiği üzere anlamak ve anlaşılmak çok önemli bir nokta.Sanırım son mesajınızda da açıkladığınız üzere ben anlamakta sorun çektim.Benim asıl belirtmek istediğim husus okula devam etmeyen bir hukuk fakültesi öğrencisinin de başarılı olabileceğiydi.Bunun üstüne gelen sizin cerrah-kasap benzetmeniz; benim kafamda oluşan, okula devam etmiş hukukçu ve okula devam etmemiş hukukçu kavramlarına gönderme olarak algılandı.Ayrıca okula devam etmemmiş hukukçuya itafen söylediğiniz “”Bu sorumluluğu almak istemiyorsanız, veya bu sizi rahatsız ediyorsa; üniversiteye gitmemeniz; dava kazanan bir avukat, başsavcı, Yargıtay üyesi, anayasa mahkemesi başkanı olmak istememeniz gerekir”” sözleri gerçekten beni üzdü.Ve açık söylemek gerekirse sinirlendirdi.Tabii ki sinirlenmemin altında yatan günsel bazı olaylar da vardı; bunları da sözüme yansıttım. Dediğim gibi olay bir anlaşılamamak sorunundan kaynaklanıyor.Sonuç olarak hepimiz birbirlerimizin sözlerini-söylemek istediklerini; anladık kanaatindeyim.Buna rağmen dün ile ilgili benle alakalı kalbi kırık olan varsa yada bana saygısız olarak bakan varsa gerçekten üzgünüm, öyle yapmak istememiştim; yaptıysam da özür dilerim..
Sayın Şahin Aydın’ın düşünceleri konusunda belirttiğim kesinlikle sözcüğümü de geri çekiyorum ve şunu söylüyorum.Sayın Aydın’ın sözlerinin bir kısmına katılmıyorum. Örneğin; “Hukuk Fakültelerinin varlığı ve buralarda verilen eğitimin işe yarayacağı düşüncesi tamamen ütopyadır.” Sözüne katılmıyorum.Hukuk Fakültelerindeki eğitim tabii ki işe yarar ancak bu derslere girmeden de o işimize yarayan bilgileri edinmek mümkün.Yani Okula kesintisiz devam eden bir Hukuk Fakültesi öğrencisi; okuldan 5x bilgi birikimiyle mezun olabiliyorsa; okula hiç devam etmeyen bir Hukuk Fakültesi Öğrencisi de 5x hatta belki de daha fazla bilgi birikimine sahip olabilir.Konunun özü budur bende.
Bu polemikte birbirimizi yalnız bırakmadığımız için hepinize ve hepimize teşekkür ediyorum =)