Mesajı Okuyun
Old 29-05-2006, 00:37   #61
NİLGÜN SEYMEN

İnceleme Konuya farklı bakış..

TCK.hükümleri; toplum boyutunda yargı maddeleriyle, olaya hangi objelerle ELE ALIR, bilemiyorum.
Ama ben -tecavüz-konusunu biraz daha açmak istiyorum..benim yaşam standartlarıma ve hayata bakışıma göre..
Şayet beynindeki kriter ve normlar..-ya da daha da anlaşılabilir bir tanımlama ile -ARANILIR ÖZELLİKLER-taşımıyorsa karşısındaki kişiye ait hiçbir sese ve davranışa geçit vermez insan..
Bu kimi zaman tene dokunuştur..
kimi zaman ruha..
kimi zaman da yüreğe..
Ama ikili ilişkilerde tecavüz denince akla sadece bedene yapılan dokunuş gelmemeli..

Şayet böyle düşünürsek,havada kalan tamamlanmamış bir sürü soru bırakılmış olunur..

Söylenmiş herhangi bir söz..eline uzanan herhangi bir hoyrat el..size doğru izin alınmadan atılmış herhangi bir adım..kapınızı arzulamadığınız bir kişinin çalması..telefon numaranızın defalarca çevrilmesi....;..hepsi tecavüzdür..
Tabi işin yargı mevzusunun dışına çıktım ben farkındayım..olayı kişiselleştirdim..Ama insan beyni,kabullenmediği hiçbir değeri ;yaşamına ve de özeline yaklaştıramayacağı gibi,bedenine karşı da bir savunma mekanizması geliştirir..
Ben ikili ilişkilerde tecavüz denince/- ilişkinin biçimine değil karekterine daha önem vermekteyim..
Bunun için,tecavüz konusu sadece bir insan vücuduna arzulamadan bir diğer bedenin yaklaşımı olarak sınırlanmamalı..
Şayet görmek bile istemediğimiz biri ile karşı karşıya iseniz.., o karşımızdaki resim bile tecavüzdür sesi ile..bakışları ile..varlığı ile..
TENİNİZE DOKUNMADAN,İRADENİZ DIŞINDA ,tüm sınırlarınızı katleder..
BU DA TECAVÜZDÜR..benim için..

sevgiyle kalınız/29.05.2006-01.51
BURSA