Mesajı Okuyun
Old 22-03-2007, 17:02   #12
Kemal Yıldırım

Olumsuz İçerik?

Alıntı:
Tanımlar
MADDE 2- (1) Bu Kanunun uygulanmasında;
a) Bakanlık: Ulaştırma Bakanlığını,
b) Başkanlık: Kurum bünyesinde bulunan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığını,
c) Elektronik ortam: İşaret, sembol, ses, görüntü ve elektrik sinyal ve işaretlerine dönüştürülebilen her türlü verinin, kablo, telsiz, optik, elektrik, manyetik, elektromanyetik, elektrokimyasal, elektromekanik ve diğer iletim sistemleri vasıtasıyla iletilmesi, gönderilmesi ve alınmasını sağlayan internet ve bilişim ortamını,
ç) Erişim: Bir internet sistemine bağlanarak kullanım olanağı kazanılmasını,
d) Erişim sağlayıcı: Kullanıcılarına internet ağına erişim olanağı sağlayan her türlü gerçek veya tüzel kişileri,
e) İnternet ağı: En az iki internet sistemi arasında veya bilgisayarlar veya bilgisayarlar ile çevre birimleri arasında veri iletişimini ve karşılıklı etkileşimi her türlü iletişim tekniği ile sağlayan ortamı,
f) İnternet ortamı: İnternet sistemi ve internet ağından oluşan ortamı,
g) İnternet sistemi: Bilgisayar, iletişim altyapısı ve yazılımlardan oluşan veri işleme, saklama ve iletmeye yönelik sistemi,
ğ) İçerik sağlayıcı: İnternet ağı üzerinden kullanıcılara sunulan her türlü bilgi veya veriyi üreten, değiştiren ve sağlayan gerçek veya tüzel kişileri,
h) İzleme: İnternet ağındaki verilere etki etmeksizin bilgi ve verilerin takip edilmesini,
ı) Kurum: Telekomünikasyon Kurumunu,
i) Toplu kullanım sağlayıcı: Ticari amaçla kişilere belli bir yerde ve belli bir süre internet ağını kullanım olanağı sağlayanı,
j) Yayın: Elektronik ortamda yapılan yayını,
k) Yer sağlayıcı: Hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten gerçek veya tüzel kişileri,
ifade eder.

Gerçekten de içeriğin ne olduğu, neye göre belirleneceği belli değil. Bu yönüyle yetersiz kalacaktır.

Ayrıca;
Alıntı:
internet konusunda çok çok iyi olan birlerinden destek almalılar bence.

bu konuda size katılıyorum sayın ayselari. Bildiğim kadarıyla hackerlara faydalı olmaları ve bilgilerini iyi yönde kullanmaları amacıyla devlet bünyesinde iş veriliyor. Bu konuda da yardım alınabilir.

Saygılar...