Mesajı Okuyun
Old 07-10-2010, 10:56   #3
üye25928

Alıntı:
Yazan kum
Bu sene hukuk fakültesi amacıyla sınava girdim.Hedefim istanbulda ingilizce hazırlık zorunlu olmayan, türkçe eğitim veren, vakıf veya devlet farketmeyen bir okuldu. olmadı.Bilindiği üzere 06-11 ekim arası ek yerleştirme süreci işleyecek.Puanım Aydın,Okan,Maltepe Üniversitelerine tutuyor.Ancak eğitim türkçe olmakla birlikte ingilizce hazırlık zorunlu.Türkçe olarak ancak, Konya Karatay ile Kıbrıs Yakındoğu'ya girebiliyorum.
İstanbulda faaliyet gösteren 37 yaşında bir iş adamıyım.Ek yerleştirmede tecih yapıp yapmama yada seneye bir kez daha denemek arasında kararsızım.
Önerilerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler

Eğitimi Türkçe verdikleri için İngilizce hazırlığın bir kaç ders dışında işe yaramadığını mezun olurken de son dört yıl boyunca hukuk içinde kaybolduğunu doğal olarak da bu sebepten dolayı İngilizceyi geliştiremeden unutulduğunu yakın arkadaşlarımdan duymuştum.

Size iki tavsiyem var, Kıbrıs bence sizi gidiş ve geliş olarak bayağı zorlar. ;Onu çıkartınca geriye Karatay kalıyor sanırım. Karatay Üniversitesi Hukuk fakültesinin dekanı Sayın Prof. Dr. Şahin Akıncı olması lazım. Kendilerinden bir dönem boyunca ders alma fırsatı yakalamıştım, gerçekten önemli ve ender bir hoca.

İstanbul'daki ve Karatay üniversitelerini aramanızı ve devam zorunluluğunu olmayan hangisi ise onu seçmenizi tavsiye ederim. Çünkü alternatif bir alanda faal iseniz, zamanla derslere olan bağınız en iyi okullarda bile kopar. Bence bu üniversitelerde hangisinde devam mecburiyeti yoksa orayı tercih ediniz, İngilizce hazırlık varsa şayet, sadece bir sene boyunca yarım gün size külfet olacaktır, o kadar.

Esenlikler.