Mesajı Okuyun
Old 25-03-2008, 19:39   #1
ahmetyılmaz

Varsayılan SSK- Bağkur- İPTAL DAVASI

Müvekkil, Bağkur ve SSK çalışmaları olan bir kişi olup, SSK çalışmaları daha fazla olması sebebi ile SSK dan emekli edilmiş bir kişidir.
Müvekkil emekli olduktan uzun yıllar sonra 2007 EKİM ayında Bağkur İl Müdürlüğü'nden Müvekkile 2884 YTL borçlu olunduğuna ve 31/10/2007 tarihine kadar bu bu paranın ödenerek makbuz suretinin gönderilmesi istenmiş, müvekkilde bunun üzerine söz konusu mıktarı odemıs ve makbuzu kuruma gondermıştir. Aradan 3 ay sonra SSK Tahsisler Dairesi Bölge Müdürlüğü müvekkilime bir yazı göndererek, Bağkura ait 4278 gün hizmetiniz dikkate alınarak emekli aylığı bağlandığı, ancak bağkur istanbul il müdürlüğünün 28/11/2007 TARİHLİ YAZISI ile bildirilen 13 yıl 10 aylık hizmet dikkate alındığında son yedi yıllık fiili hizmet içinde bağkur hizmetinin fazla olduğu anlaşıldığından bağlanan emekli aylığı iptal edilmiştir ve bugune kadar odenen aylıklar borç kaydedilmiştir şeklinde yazı gondermiştir.
Sayın Meslektaşlarım sormak istediğim soru ise şu, söz konusu idari işlemin iptali için dava açacağım. Ancak dayanacağım nedenler arasında sizlerinde fikirlerini almak istiyorum. Zamanında bağkur ve ssk arasında yapılan yazısmalar ve akabıonde bagkurun ssk ya yenıden bıldırım yapması muvekkılıun sorumluluğunda oılmaması gerek .bugune kadar odenen paralarında iade istenmesi hakkaniyete uygun dusmedıgını dusunuyorum. Siz değerli meslektaşlarımdan bu hususta yardımlarını bekliyorum
Saygılar