Mesajı Okuyun
Old 23-08-2010, 18:59   #14
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av. Ayşenur Gökçe
Ben yeni büro açıcağım kendime siz değerli meslektaşlarımın deneyimlerinden faydalanmak istedim. Büro açarken ne lazım olur ne lazım olmaz. Ne yapsam ya da alsam daha iyi olur sizin keşke şunuda yapsam dediği şeyler varsa eğer ben daha yolun başındayken bunları yapıyım istiyorum.
Beni eğer tecrübelerizle bilgilendirirseniz sevinirim. şimdiden teşşekkürler.

Sayın meslektaşım, öncelikle aramıza hoşgeldiniz diyorum.
Büro için şu an aklıma gelen kısa ipuçları:
- Masaüstü bilgisayar yerine bir lcd ekran ve küçük bir dizüstü bilgisayar alırsanız, büroda ekrana bağlayıp kullanır, gerektiğinde ekran bağlantısını çıkarıp yanınızda götürebilirsiniz.
- Yazıcı ve faksı ayrı ayrı almak yerine başlangıçta çok işlevli (yazıcı/faks/tarayıcı/fotokopi) uygun fiyatlı bir yazıcı alabilirsiniz. Yazıcı fiyatlarını kıyaslarken mutlaka kartuş fiyatlarını da dikkate alınız.
- Mutlaka internet bağlantınız olsun; Türk Hukuk Sitesi içtihat programlarına ve bir dolap dolusu hukuk kitabına bedeldir. Büroda ve evde çok fazla internete gereksinimiz yoksa her ikisini birden bir mobil modemle halledebilirsiniz.
- Cep telefonunuzun ajandasını kullanmayı bilmiyorsanız hemen öğreniniz; telefonunuz gelişmiş bir modelse, temel yasaları yükleyiniz.
- Pahalı icra programlarına şimdilik para vermeyiniz, UYAP icra programını bir günde öğrenebilirsiniz.
- Yine UYAP Mevzuat programı mevzuat gereksinimizi ücretsiz karşılayacaktır. Temel yasalar için de THS Şerhi her an yardımınıza hazırdır.
- Büro ile ilgili değil ama yine de mesleğe yeni başlayan her meslektaşıma öneririm: Baronuzun eğitim seminerlerini, konferanslarını takip ediniz.
Başarılar dilerim.