Mesajı Okuyun
Old 05-08-2014, 16:43   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma Davasi Avukatlik ücreti

Merhaba,

Eşim beni aldattı, bana boşnama davası açtı.
Avukat tuttum, avukatım bu davaya itiraz edelim, sen haklı olduğun için karşı dava açalım biran önce davan bitsin dedi. Tamam dedim. Boşanma davam için 3.000 TL.'ye anlaştım. Hepiniz Avukatsınız bu konuyu tabiki benden daha iyi biliyorsunuz. Ben yardımınızı rica ediyorum.
4 yıl sonra davam sonuçlandı, dava bitince ödemesini yaparsınız demişti. Bu arada tüm masraflarımı ödedim tabiki. Davam bitti, mahkeme 1.320 TL. + 1.320 TL. avukatlık ücretini ve mahkeme giderlerinin tamamının bana ödenmesine hükmetti. Avukatım ücretini istedi 2.640 karşı taraftan alacaksınız geri kalan 360 TL. yi tabiki size ödeyeceğim dedim.

Hayır o benim hakkım sen 3.000 TL. ödeyeceksin,
onu da ondan ayrı tahsil edeceğim diyor doğru mudur?

Bana bu şekilde olduğunu söylemedi, böyle bir sözleşme yapmadı, aramızda yazılı hiçbir sözleşme yok fakat tabiki anlaştığım 3.000 TL.'nin arkasındayım.

Bana haklı olduğumu davayı kesin kazanacağımı bildirdi.
Evet kazandım, bende haklı olduğum için tabi ki ücreti karşı tarafın ödeyeceğini fakat olursa aradaki farkı tabi ki ben ödeyeceğim diye biliyorum.

Şimdi bu yapılan bana karşı haksızlık değil mi?

Avukatlık ücretini ben ödüyorsam, tabiki mahkemenin takdir ettiği ücrette bana aittir. Zaten bana ödemesini söylemiş kararda.

Yardımınızı rica ediyorum.
Saygılarımla.