Mesajı Okuyun
Old 29-07-2012, 22:54   #87
asuer45

Alıntı:
Yazan GamYıl
merhabalar.Ben de bu yıl staja başlıyorum kısmetse ancak bildiğimiz üzere yıllarca tartışılmış ve çözüm bulunamamış sosyal güvenlik sorunu var.Staj dönemindeki sigorta sorununun şimdiki akıbeti nedır?ben staj yaparken sanırım avukat bir miktar ücret ödeyecek tabi en fazla asgari ücret düzeyinde,bunun yanında sigorta talep etsem ya da ücret yerine sigortalı olmayı talep etsem yapar mı,bilgilerinizi paylaşırsanız sevirim şimdiden taşekkür ederim..
syn gamyıl;
6111 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve Diğer Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile stajyer avukatlar, staj dönemlerinde TBB tarafından GSS kapsamında sigortalı sayılmaktalar. staja başlarken başvuru belgelerinizin arasında SGK dan kayıt durumunuzu gösteren belge istiyor, dolayısıyla herhangi bir yerde sigortalı çalışmama durumunuzu arıyor. staj döneminde herhangi bir işyerinde sigortalı ya da sigortasız çalışmak yasak. siz stajınıza başlarken sigorta değilde ücret talep etmenizde fayda var...