Mesajı Okuyun
Old 31-05-2010, 18:54   #120
av.ismail ülken

Varsayılan Merhabalar... Av.İsmail ÜLKEN. Mersin

Sayın Meslektaşım, Tekrardan topluma kazandırılma ihtimali olan ve konunuzda bahsi geçen HÜKÜMLÜLER in kimler olabileceğine açıklık getirmemi istemişsiniz. Ben kendi fikrimi belirtiyorum.Bu düşünce her kesi kapsamıyor ve her kes tarafından da kabul görmesi gerekmiyor. ANCAK,
Tekrardan topluma kazandırılma imkanı olan kader mahkumları ve yanlış bir yargılama sonucu sadece DOSYA içerisine yansıyan eksik bilgi ve belgeler ile, ve yine malesef C:M:K. tarafından atanan bazı meslektaşlarımızın sadece ifade tutanakları ile devam ettikleri, dosya kapsamına dahil gerekli tahkikat evraklarının tamamını almadan böyle basit bir çalışma yapmaları sonucu Ceza alan vatandaşlarımız var.Bunların iyice irdelenmesi sonucu haksız bir ceza almalarına istemeden de olsa imkan tanınmış ise bunların tekrardan topluma kazandırılabileceklerine inanıyorum Ama asıl düşüncem ...Zaruret karşısında YÜZ KIZARTICI SUÇLAR HARİÇ OLMAK ÜZERE bir haklı sebep yüzünden Yasamızca cezai yaptırım öngörülen bir suçu işlemek zorunda kalmış insanların tekrardan topluma kazandırılmalarına olanak sağlanmasının önünün açılması gerekir diye düşünüyorum ana düşünce temam budur... Bunu kastetmiştim. Örneğin Kızı tecavüze uğramış bir aile bireyinin bu sanık veya sanıklara karşı yapmış olduğu eylemine verilen yaptırım sonucu HÜKÜMLÜ OLMASI GİBİ...