Mesajı Okuyun
Old 11-08-2007, 03:06   #61
Av.M.Yücel

Merhaba.. Ben de Selçuk Hukuklulardan idim. 2006 mezunuyum ve 5. senemde yani 1 yıl kaybederek bitirdim. Bizim fakültede Ticaret Hukuku'na ve İdare Hukuku'na dikkat etmek gerekir. Zira ben Ticaret Hukuku'nu veremediğim için uzattım. Selçuk Hukuk'u tanımayan arkadaşlar için kısa bi kaç not düşmek isterim; fakültemiz öğretim kadrosu ve öğrenci kalitesiyle Türkiye'deki fakülteler arasında ortalamanın üzerindedir. Hemen hemen her kürsüde nitelikli öğretim elemanları bulunur. Barınma-beslenme-sosyal/kültürel etkinlikler bakımından iyi bir fakültedir.Ulaşımı rahattır. Huzurlu ve güvenli bir fakültedir. Öğrenci sayısı bakımından İstanbul ve Ankara üniversitelerine denktir. Öğrenci çeşitliliği bakımından zengindir. Hukuk formasyonu edinebileceğiniz bir fakültedir. Bunların yanında ders geçmek Ankara üniversitesine nispetle kolay İstanbul üniversitesine nispetle zordur. ( Geçme notu 60, tek vize tek final + büt.)
Öğretim elemanlarıyla rahatlıkla diyaloga girebileceğiniz ve onlara kolayca ulaşabileceğiniz bir fakültedir. Modern bir fakültedir. Bulunduğu şehre karşı önyargılı bakılmasından dolayı öğretim kadrosu olmayan fakültlerden bile daha düşük taban puanlarla öğrenci aldığından vasat bir fakülte sanılmaktadır.