Mesajı Okuyun
Old 20-01-2018, 20:52   #68
Av.Emre OKKALI

Hem okudum, hem çalıştım.Üniversite boyunca 4 sene çalıştığım ofiste stajımı yaptım. Avukat olarak bir 5 sene daha çalıştım aynı ofiste. Toplamda 9 sene. Bu 9 sene içerisinde patronumdan (ki avukatın patronu olmaz demeyin oluyor.) yaptığım işin hakkını alamadım.

Askerden döndüğümde yeniden başladım. Hemde ne başlamak. O işe devam etmedim mesela. Sevdiğim kadınla evlendim. İstanbul'u terkettik. Evet evet İstanbul doğma-büyüme eşim ve ben memleketime taşındık.

Bir ofis açtım. icraya itiraz evrakları geldi gitti önce birkaç tane. Para mı? tabiki eşe dosta... Ardından CMK.. Sürünmeye devam.

Komşumun temizlikçisi bir ablamız.. Ablamızın kızı boşanacak boşanamıyor elde yok avuçta yok. Sarıldık dosyaya boşadık. Allah senden razı olsunlar havalarda uçuşuyor. Para? Para yok.

Aradan iki ay geçti.. O ablamızın köyde komşusunu tahliye edeceklermiş. Hoop.. Avukat bey ablanız sizi tavsiye etti. Geldi mi o dosyada.

Sarıldım ama dosyaya. Bölgedeki yaşlı üstatların çok fazla önemsemediği dosyalardan. Ama ben toplantı üstüne toplantı yapıyorum. Tahliye edilen köylü teyzemizi geçtim, teyzemizin ailesi ile tanış olduk. Abisi hafiften varlıklı, ilçede saygı duyulan esnaflardan..

Aradan bir iki hafta geçti geçmedi. Esnaf abimizin tavsiyesi ile bir müvekkilim daha oldu. Bir merkez altı şube sahibi. İşte o an ofis emeklemeye başladı bana baba dedi.

Mesleğimizin sıkıntıları ayrı bir konu. Ama zamanla. Biraz daha sabır arkadaşlar.