Mesajı Okuyun
Old 06-09-2012, 15:06   #34
suskun_juliette

Alıntı:
Yazan Av.Veyis AYDIN
Şimdiye kadar adliyelerimiz ne yazık ki hükümet konaklarının bodrum kadlarında veya kiralık iş hanlarında hizmet verdi. Daha geçen senelerde bile Beyoğlu adliyesinedeki duruşmalar hatırımda 5 metrekarelik duruşma salonları hakim, avukatlar derken sanık için yer kalmamış... Dahası adliye olarak bağımsız olan binalar ise önceneden dediğim gibi kiralık iş hanlarından müteşekkil insanın adalete olan güveni sarsılıyor. Herşeyden önce kişinin adalete güvenmesi için daha ilk adımda kendisine adalet verecek olan yerin ihtişamı ile karşılaşmalı ve bir güven duygusu uyanmalı bence. Bursa adliyesini gören var mı bilmiyorum ama binanın şekli ve basık tavanı ile insanı kendinden daha doğrusu adalet dağıtan hukukçularımızdan soğutuyor. Diyeceğim Adalet Sarayı hukukun üstünlüğünü temsil ediyor ve halka güven veriyor.
Bursa Adalet Sarayı olarak geçiyor.Basık olduğunu düşünmüyorum. Ama bizim Adalet Sarayı'nı mimarisi itibariyle kıskaca benzetiyorum.Zira her iki yandan sivrilmiş büyük yapıların arasında yer alan kapıdan geçip, kıskaca giriyor, kayboluyorsunuz...