Mesajı Okuyun
Old 01-03-2014, 22:03   #1
Konuk

Varsayılan Ispatlı imkansız birikimler, boşanma nafaka

Merhaba. 9 yıllık evliyim iki çocuğum var. Büyük anaokulunda. Eşimden ayrılmak istiyorum. Ancak evliliğimizden önce bazı banka borçları yüzünden birikimimizi kayıt dışı tuttuk, arabamzı kardeşinin üzerine yaptık. Tüm birikimimiz ablasındaydı, altın ve nakit olarak. Büyük kısmını eski borçları için kullandı. Aylık gideri 7-8 bin lira olan bir aileyiz. Evimiz kira. Boşandıktan sonra bu evimizde çocuklarımı psikolojik olumsuz etkilerden korumak adına ve düzenlerini standartlarını idame ettirebilmek adına oturuma devam etmek istiyorum. Eşimden aylık bunun için 3000 tl civarında iştirak nafakası isteyeceğim. Aylık giderimizi her şekilde ispat ederim. Ancak birikimimiz , arabamız adımıza kayıtlı olmadığından ispat edemem. Eşimin kendine ait işyeri var ancak tüm kayıtlarda ortağının adı geçer kendisi sigortalı işçi görünmrüektedir. Şimdi sorularım şunlar:1-ispat ettiğim halde 7-8 bin liralık gidere karşın 3000 tl nafakayı hakim yüksek bulur mu bu konudaki tecrübeleriniz nedir?
2- ispat edemeyeceğim birikimimizden hak talep edebilirmiyim , düğün takılarımı ispatlayabilirim. Ama evlilik süresince aldığımız altınlar ve biriktirdiğimiz paralar ispatı yok.
3- boşandıktan sonra eşimden farklı bir ilde yasayabilirmiyim, gerekçe olarak gecimimin daha kolay olacağını söyleyebilirim tabii bu nafaka miktarının düşük olmadı ile gelişecek bir durum
4- çocuklarımı almak için çirkeflik yapıp iftira atacaktır, kendimi nasıl savunabilirim.
5-dava açmak için evden ayrılmam lazım bazı tehditlere maruz kaldım ama yine ispatlayamam evden ayrılan taraf herzaman kusurlu mudur?
Şimdiden tesekkur ediyorum burada yaptığınız iş çok kıymetli, iyi çalışmalar diliyorum.