Mesajı Okuyun
Old 13-07-2009, 15:57   #223
laetitia

Söylenilenlere sadece gülüyorum.Devlet üniversitelerinde okuyan insanların vakıf üniversitesinde okuyan insanlara karşı bu kadar önyargılı olmasına şaşırıyorum. Şaşırıyorum çünkü ne bu kin ne bu öfke?Dünyanın hiçbir yerinde üniversiteler parasız değildir.Örneğin Amerika ve İngiltere.Ben de İstanbul'da Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdim.Vakıf üniversitesi mezunuyum ve şuanda düşündüğümde iyikide vakıf üniversitesinde okumuşum diyorum.Bizlerde bütünleme sınavı bile yoktu. Okadar sıkıntılar çektik, sorularımız İstanbuldaki vakıf üniversitelerinin dışındaki devlet üniversitelerinden kat kat daha zor ve ağırdı. Bunu her şekilde ispata hazırım. Şunuda ilave etmek isterim ki,vakıf üniversiteleri de devlet üniversitesidir. Özel üniversite diye bir kavram yoktur sadece vakıf üniversitesi kavramı vardır. Ayrıca vakıf üniversitelerinin hakimlik savcılık sınavlarında da sıfır çekmesi diye bir şey yoktur çünkü bizlerin arasında hakimlik savcılık sınavına giren arkadaşların sayısıda çok azdır. Bu da demek olmuyordur ki, vakıf üniversiteleri hakimlik savcılık sınavında başarısızdır.