Mesajı Okuyun
Old 06-03-2008, 14:29   #215
miraypamuk

sayın vakıf üniversitesi mezunları, bence sizin bile koşullar ne olursa olsun vakıf üniversitesinde okumak üzerine kuşkularınız var. Bu soruyu sormanız hem kendinizden hem de aldığınız eğitimden emin olmadığınızı gösteriyor. Tek temennim kendinizi, aldığınız hukuk eğitimini ve devlet üniversitelerinin verdiği eğitimi araştırırken bunu zor şartlar altında bir devlet üniversitesinin hukuk fakültesini kazanmış, çalışıp didinmiş arkadaşlarımızı yermemeniz.Sizin için çok da başarı sayılmayan şeyler o arkadaşlar için hayatlarının başarısıdır.
Aynı hocaların gittikleri her üniversitede aynı şekilde ders verdiği fikrine katılmıyorum. Zira hocalarımızın vakıf üniversitelerinde uyguladıkları pratik çalışmaları görüp değerlendirme hatta neden bu şekilde adaletsiz davrandıkları üzerine konuşup tartışmışlığımız vardır. (ki bu hocalar zor soru ve sınavlarıyla fakülte içinde ün yapmış hocalardı)Aldığımız cevaplar okul yönetiminin direktiflerinin bu yönde olduğuna ilişkindi. Bunu düşündüklerinizin yanlış olduğunu belirtmek için söylemiyorum. Sadece karşılaştırma olanağım olduğu için anlatıyorum. Mezun olmuş bir meslektaşınız olarak tavsiyem kendinizi okulda öğrendiklerinizle sınırlı tutmamanızı, zoru öğrenip, zordan kaçınmamanızdır.
Saygılar.