Mesajı Okuyun
Old 05-10-2007, 17:53   #3
ÇAĞLA

Bazen tükenir ya birşeyler yavaş yavaş...Sonra herşey...İşte o dönemeçten sonra;sizin maviniz bende kırmızıdır.Artık dönüş yoktur eski maviye!

Birçok şeyi anlayamadımki anlatabileyim,rahatlayabileyim...Sorguladım epey bir zamandır herşeyi..Galiba sürdü bir 20 yıl bu sorgulama.Hayatı sorguladım enbaşından beri,sonra insanları ve kendimi...Varolan herşeyi..Fakat hiçbir yanıt bulamadım 20 yıl boyunca.Zannettimki cevabı bulunca;çözülecek,güzel olacak bu dünya...İyilik dolacak dörtbiryan...Ama 20 yıldır o kadar çok sorum cevapsız kaldıki..Bir gözatın isterseniz bakalım sizler bulabilcekmisiniz bazı yanıtlar(!)..
  • İnsan varoluşundan beri dürüstlük bekledi diğerlerinden.En temel şart;karşındakinin ona dürüst olması..Yoksa ;kişi senin arkadaşın,dostun,aradığın,sevdiğin olamazdı hatta sevgilin bile..Kabul edilemez ki aksi.Hatta bu aslında senin için çok önemli bir prensip aynı zamanda.......Peki insan herkesten dürüstlük isterken,kendisi niye yalan söyledi başkalarına!Ve kandırdığı insanların bunun farkında olmaması niçin onun için bir zafer sayıldı!....
  • İnsan sevgi bekler diğerlerinden.Değer vermek ister birşeylere..Bilmek ister değerinin varolduğunu.Sevdiği tarafından sevilmek özlenmek ister.Ve bunlar olmayınca şikayet eder,diğer insanları suçlar....Tüm bunlara rağmen neden devam eder değer vermediklerine bunu farkettirmeye,hatta çoğu zaman onlara bu değersizliği haykırmaya!Neden kendisine değer verenleri hiçe sayar ve değersizlikler içinde kaybolmaya hem kendini hem karşısındakini mahkum eder!Neden özleyenini özleyemez.......
  • İnsan iyilik bekler hep diğerlerinden.Anlayış,güzel sözler ve kibarlık beklerler.......Peki kendisi neden aynı kibarlıkta davranmaz diğerlerine.Neden hoşgörüsü;sadece sevdikleri ve tanıdıkları içindir çoğu zaman.Ve neden kötü,unutulamayacak sözler söylemekten çekinmez etrafındakilere.
  • İnsan mutlu olmak ister hayatı boyunca.....Peki neden başkalarının hayatını mutsuz eden yine bir başka insandır!
  • İnsan hayatta kalmak ister........Peki neden cinayet işlenir diğerleri....
.................................................. ............................................
Daha yanıt bulamadığım o kadar çok sorum var ki...
Neden ama neden biz insanlar kendi istediklerimizi diğerleri için düşünmeyiz ve hep anlaşılmamaktan,kötülükten,verilen zararlardan şikayet eder dururuz.Aynı zamanda tüm iyiliklerin halen bize yapılmasını bekleriz...İşte ben anlayamıyorum ki anlatabileyim!!!

Saygılarımla