Mesajı Okuyun
Old 15-12-2012, 18:43   #1
Konuk

Varsayılan Ask yerine Kagitli evlilik

Kolay Gelsin,

ben size konuyu iza ediyim, Su an imzayi atan adam türkiyede ve beni tehtit etmeye basladi
Bütün masraflari bana ödetirecekmis,
Size dogruyu söylemek istiyorum, cünkü sizin yardiminiza ihtiyacim var.
O zaman hersey cok cabuk oldu ve belki hayatimin en büyük hatasini yaptim.

O gün imzalamaya geldiyimizde, ben coktan herseyin yalan oldugunu anlamistim,
o sadece almanyaya gele bilmek icin, beni kulandigini artik görmemezlikten gelemedim.
Benle nikah sahidin önünde almanca konusurken, beni korkutu ve zorladi.

ilk Günden imzaya gelene kadar, bir kac kere kacmaya calistim, ama beni bir kere güzel sözle,
bir gece evel korkutarak zorladi…duygu sömürüsu mü desem, baskin mi desem, belki de safligim…her neyse…

Benim annem ve babam rahmetli ve aileden’de kimsem yok ve benim hayatimda basima gelenleri size
Anlatsam, aglarsiniz…ve ne biliyim, kendimi yanlizliktan dolayi belki bu oyuna getire bildi…
Ama en azindan, o imzayi atar atmaz kactim…ve o imzadan beri o adami görmedim. Bana sonradan daha cok asalayici ve cok pis yazilar yazdi….hatta is yerimi bile karistirmakla tehtit etti…ve bütün masraflar benim üstüme kaldi.

Benim icin bu olanlar bitenler cok büyük bir kabus’du ve almanyada bu nikahin sahte oldugunu ve bir dolandirma oldugunu
Hemen bildirdim…anliycaginiz beni kulanarak almanya’ya gelme plani yerine gelmedi. Isi ve evi olmadigindan dolayi, ve bende en son saniyede Kendime geldiyim icin, askere gitti…ve gecenlerde bana baska bir genc kiz yazdi…simdi de onla evlenmek istiyormus. Ben karismiyorum
Ve ikisinede mutluluk diliyorum…bu nedenle haliyle bosanmak istiyor…hay hay…bana kalsa hemen.

Ama dediyim gibi, onla karsi karsiya, yüz yüze gelmek istemiyorum…korkuyorum ve utaniyorum (kendimden). Beyfendi tabiki herseyi
Benden bekliyor…zaten bir sene evel bile, her gerekeni, yapilmasi gerek, nerden ne almak gerek hepsini ben arastirdim…neyse bunlar Gecmiste kalmis. Benim hatam hersey.
Ben ona dedim,. Hemen nikah dairesine git, ve evliliyi iptal ettir…dogruyu söyle, cünkü türkiyedeki kanun, bir evliliyin ciddi olmadigi taktirde,
yani iki taraf birbirini severek ve evliliyi gercek anlamda sürdürme hedefiyle evlenmediyse…ozaman bu evlilik zaten sayilmaz. Ama kandiran o oldugu icin, bunu yapmak istemedi…hatta beni tehtit etti, beni mahkemeye vercekmis, benim parami yiycekmis diye…bunlari da ciddiye almadim.

Neyse…sanirim olan bitenleri anladiniz…simdi dün bana yine mail yazdi…bosanmanin maddiyeti 2500 Lira diyor…ve tabiki bunu ödemek de istemiyor.
Bakin….ben bu lanet’den kurtulmak istiyorum ve bu kisinin benle artik hicbir baglantisini olmasini istemiyorum. Ve madem sevdiyi birisini bulduysa
Allah bunlari mesut etsin…

Elimden geldiyi kadar arastirdim…ve iki tarafda bosanmak istiyorsa…zaten evlilik diye birsey ortada yok…dediyim gibi, imzayi atar atmaz kactim.
Bu nedenle … nufüs cüzdanindaki „EVLI“ yazisindan en cabuk nasil kurtulabilir…ve en ucuz. Hakimin önüne cikmam gerekiyorsa…bunu ayri günlerde
Yapa bilirmiyiz…ve benim gelmem gerekiyormu? Sizden sadece bilgi yardimi istiyorum…bu hatadan nasil kurtula bilirim?

lütfen bana yardimci olun…

Saygilarimla