Mesajı Okuyun
Old 18-12-2013, 08:54   #17
Matrix

BENİM DE ŞÖYLE BİR DAVAM OLMUŞTU; " Bir çocuklu kadın lüks hayat uğruna evini terk eder ve bunun üzerine eşi boşanma davası açar.Bu dava kadının adresinin tespiti falan derken 3 yıl uzadı, bilahare kesinleştirebildik.Bundan sonraki dönemde yeniden evlilik yapmak isteyen adam nüfus müdürlüğünden nüfus kayıt örneklerini alırken , eski karısından 3 çocuk sahibi daha olduğunu öğrenir.( Tabii ki çılgın bir halde bana geldi. )Eski eşi, sürdürdüğü hayat sonucu ardı ardına 3 çocuk sahibi olmuştur ve boşanma kesinleşmediği için evlilik içerisinde doğan çocuklar kabul edildiğinden çocuklar baba hanesine yazılmıştır.Bu aşamada dava açtık ancak anne ve çocuklar bir başka ilde bulundukları için çocuklara atanan kayyım yetki itirazında bulundu ve mahkeme yetkisizlikle dosyası B... iline gönderdi. Burada maalesef davayı müvekkilimin ekonomik olarak takip etmeye gücü olmadığından takip edemedik.Sadece temyiz edebildik ama sonuç değişmedi. Aradan 6 yıl geçti...Zaman zaman müvekkilimi gördükçe bu garip durum aklıma geliyor ve bir şey yapamadığıma gerçekten üzülüyorum.( Not.: evi terk eden eş aslında ikinci eşi, ilk eşinden de 2 çocuğu var.Şimdiki eşi ile mutlu olduğun söylüyor.)"
Yeniden dava açmak şansı var mıdır?Zamanaşımı söz konusu mu? Ne dersiniz...