Mesajı Okuyun
Old 03-08-2011, 16:11   #3
üye31284

Müvekkilimin garımenkulü hakkında, tasarrufun iptaliyle ilgili bir dava açılmıştı ve oradan konu hakkında bazı bilgilerim var.

Alacaklılardan mal kaçırma nedenine dayalı tasarrufun iptali davası açılıp, bu şekilde muvazaa ispat edilmedikçe, söz konusu ev ( içindeki eşyalar hariç ) gayrımenkul olarak haczedilememeli.

Müvekkilimin eşinin icra dosyasının avukatı başkaydı. Ben sadece müvekkilimin gayrımenkulü hakkında açılan tasarrufun iptali davasının avukatıydım, ancak davanın ardından müvekkilimin gayrımenkulü hakkında haciz yapılmadığını biliyorum.

Evin alınmasıyla borçların gelmesi çok eş zamanlı görülüyor anlatımınızdan. Bu muvazaa açısından şüpheli bir durum ama tek başına yeterli de değil ispata.

Eşin kendi evini satarak yeni bir ev aldığını belitmişsiniz. 10 lirarık evini satıp 100 liralık ev alıyorsa bu şüpheli bir durum olabilir diğer şartlarla birleşince, ancak anlatımınızda böyle bir bilgi yer almadığı için yaklaşık değerli bir ev olduğunu düşünüyorum.

Yani sonuç olarak, -sadece anlatımlarınıza göre- söz konusu gayrımenkule yönelik bir işlem yapılamaz diye düşünüyorum.