Mesajı Okuyun
Old 18-06-2007, 11:31   #13
av.semire nergiz

Varsayılan Polis memurunun kahramanlığı !!!!!!!!!!!

Bu olayda tartışmamız gereken husus hakimin kararından ziyade günümüz Türkiyesinde hala kadına karşı bu tarz zihniyetlerin varoluşu ve ve bu zihniyete sahip kişinin hiç çekinmeden mahkeme salonunda da hakimi dahil herkesi önemsemeyerek kendince kahramanca dillendirmesi olmalıdır.Hakim delilleri toplamış toplamamış usule uymuş uymamış bunları zaten yargıtay dikkate alacak yani anlıyacağımız bu hususlar bertaraf edilebilir niteliktedir ; Kocanın kadın hakkındaki görüşleri ve zihniyeti kadınları rencide edici ve aşağılayıcıdır bu tarz bir zihniyetin bertaraf edilmesi ve olumlanması için daha çok emek ve çabanın gerekeceği malum.Bir de gözden kaçırılmaması gereken çok çok önemli bir husus var ki o da bu talihsiz sözleri sarfeden kişinin POLİS MEMURU oluşudur.Düşünün lütfen, şiddete maruz kalan bir kadının karakolda emniyette bu polisten yardım talebinde bulunduğunu,4320 sayılı yasadan faydalanmak talebinde bulunduğunu.Şahsen ben düşünmek bile istemiyorum.Haberi okurken içim ezildi;tüm kadınlar adına sistemden yana kaygılarım arttı.