Mesajı Okuyun
Old 21-08-2013, 15:52   #5
Gemici

Sayın Konuk,
anladığım kadarı ile Jugendamt'la aranızda bir iletişim bozukluğu var. Jugendamt neyin ne için olduğunu Size tam olarak anlatamıyor. İletişim bozukluğunun sebebi lisan olsa gerek.

Jugendamt'ın kira sözleşmesini Jobcenter'e gösterelim demesi çok normal bir durum. Yeteri kadar gelirinizin olmadığını ve eşinizin nafaka ödemediğini düşünüyorum. Böyle olunca da evin kirasını ve ev sahibine verilecek depozitoyu Jobcenter ödeyecektir. Jobcenter lüks bir evin kirasını ödmez. Kiralıyacağınız dairenin normal büyüklükte ve kirasının da normal ölçüler içinde olması gerekir. Böyle olunca da Jobcenter kira sözleşmesini görüp ona göre karar vermek zorundadır.

Avukatınızın Jugendamtla irtibatta olması çok iyi bir şey. Ben bu irtibatın Sizin aleyhinize bir irtibat olduğunu zannetmiyorum.

Çocuklar elinizden alınır korkusundan dolayı fazla düşünüyor ve kuruntu yapıyorsunuz zannedersem.

Jugendamtla veya Familienhilfe ile anlaşmakta zorluk çekiyorsanız, bir tercüman veya Size yardımcı olabilecek başka bir kimse vasıtasıyla konuşursanız iyi olur.

Not:Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Size ne yapmanız gerektiği konusunda sadece yol gösterir. Etkin yardımı ancak avukatınızdan ve/veya bulunduğunuz yerdeki bir sosyal kuruluştan alabilirsiniz.

Saygılarımla