Mesajı Okuyun
Old 02-01-2011, 00:24   #343
oguzhand0

Avukat ihmal kurbanı mı?

Mersin'de kalp krizi geçiren bir avukat tedavi olmak için gittiği hastanenin tuvaletinde fenalaştıktan sonra 10 dakika burada mahsur kaldı. Daha sonra müdahale edilen avukat yaşamını yitirdi. Avukatın babası oğlunun ölümünde ihmal olduğunu öne sürdü.

Beycan ÜÇKARDEŞ-Mustafa CENGİZ / MERSİN (AHT)

Kalp krizi geçiren 38 yaşındaki avukat İzzet Çiçek, Mersin Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada Koroner Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi altına alınan genç avukat geceyi hastanede geçirdi. İddiaya göre Çiçek, tuvalet ihtiyacı olunca babası Raif Çiçek tarafından tekerlekli sandalye ile giriş koridorunda bulunan tek kişilik tuvalete götürüldü. Tuvalete giren Çiçek, ihtiyacını gidermek isterken fenalaştı ve yere yığıldı.

Genç avukatın düştüğünü fark eden babası kapıyı açmak istedi. Başaramayınca görevlilerden yardım istedi. Tuvalete gelen görevliler, avukatın klozet ile kapı arasında bulunması nedeniyle kapıyı açamadı. İki görevli, kapının üst camını kırıp buradan içeri girerek Çiçek'i kapının arkasından çekip, dışarı çıkarttı. Yaklaşık 10 dakikalık çaba ardından dışarı çıkartılan Çiçek, götürüldüğü acil müdahale odasında 1 saat süren kalp masajı ve tıbbi müdahaleye karşın kurtarılamadı.

Evlilik hazırlığı yapan Çiçek'in cenazesi toprağa verildi. Oğlunun dağcılık ve motor sporlarıyla yakından ilgilendiğini belirten Raif Çiçek, tuvaletin kapısının içeri değil de dışarı doğru açılması halinde oğlunun belki yaşama döndürülebileceğini söyledi. Oğlunu yaklaşık 10 dakikada tuvaletten çıkartabildiklerini anlatan Çiçek, "Tuvaletin küçük, hem de kapının içeri doğru açılması çok zaman kaybettirdi. Benim yüreğim yandı, dağ gibi yavrumu kaybettim. Ne olur bu hastane kapılarını bu tür olaylar düşünülerek yapılsın" dedi. Mersin Devlet Hastanesi Başhekim Dr. Yavuz Gözükara ise, "Gereken yapılıyor, bakanlığımız bu tür vakaların önlenmesi için yeni düzenlemeye gidiyor" dedi.

Bu arada olaydan sonra tuvaletin kapılarının dışarı açılır hale getirildiği belirtildi.

HABERTÜRK