Mesajı Okuyun
Old 10-01-2003, 18:43   #1
ozantekin1981

Önemli Emekli Sandigihakkinda...

herkese selamlar..
size bir olay nakledecegim,yardimci olan olursa cok sevinirim.
ben 21 yasinda bir universite son sinif ogrencisiyim,ankaradan yaziyorum.
babam 1999 yilinda vefat etti,kendisi emekli ogretmen idi.
Dolayisiyla anneme dul ayligi ,banada yetim ayligi baglandi emekli sandigi tarafindan.O tarihten beri maasimizi duzenli olarak aliyorduk.
Fakat , en soon maas aldigimizda maasimizda buyuk bir dusus oldu.Sebebini arastirdim ve babannemin , Ankara Altindag ilce idare kurulundan almis oldugu bir muhtaclik belgesiyle emekli sandigina basvurdugunu ve kendisine aylik baglandigini ogrendim,tabi bu aylikta benim ve annemin maasindan kesiliyor.Benim aldigimi maasin aynisini oda aliyor.
Isin garip tarafi, babannem SSK dan dedem dolayisiyla maas aliyor ve kendi uzerinede ev var.Ustelik babannem babamin oz anneside degil.
Emekli sandigindan yetkililerle konustum ve bana sunu soylediler: babanneme dava acarak onun babamin oz annesi olmadigini ispat edersem,maasi iptal edebilirlermis.Babam oz teyzeleri ve dayilari is sag.Fakat babam babanneme kayitli.
Bu konuda bana yardimci olabilecek bir avukat arkadas varsa,bu olayi cozebilecegine inaniyorsa,benimle baglanti kurarsa cok sevinirim.
email: e116518@metu.edu.tr
cep tel:0544 5064090
not: emekli sandiginda konustugumuzda sordum,butur ornek davalar varmi diye,oldugunu ve sorunun cozulebilecegini soylediler.