Mesajı Okuyun
Old 15-11-2009, 21:32   #30
Av. Eyüp KATI

Sayın Hülya ÖZDEMİR Anayasa 18 deki 'angarya yasağı' ve İş Kanunu 34 deki maddeleri belirtmiştir. durumu duygusalca ifade eden ADMİN e şöyle bir soruyu da ben sormak istiyorum. BBP Başkanı Muhsin YAZIOĞLU ve gazeteci İsmail GÜNEŞ dağda helikopter düşünce orada kalınca aramaya neden katılmadınız. belki siz katılsaydınız en azından rahmetli Güneş sağ bulunabilirdi. veya Gölcük depreminde yardıma gelmeyen 70 milyonda mı sorumlu. ya da yakalanmış bir sapığın serbest kalacağını öğrenince cezaevi önünde nöbet tutup linç etsek belki toplumu temizleyebiliriz. Bunu yapmazsak sorumlu olurmuyuz. Ya da boğazda bir gemi battığında neden herkes dalgıç elbiselerini giyip arama kurtarmaya gitmiyor. Yapmam gereken varsa elbette yapmak zorundayım. Ancak topluma karşı vazifelerimin hatırlatılıp bedelsiz de olsa hatta paranı almayıp vergini de baştan yatırarak iş yapmamı kimse BEKLEMESİN.
Biz demirden yaratılmış robot veya makina değiliz. Ne olursa olsun herkes hayatını idame ettirmek zorunda, ettirebilmek için iş yapmak zorunda. Devletin ödeme yapmayacağını, angarya yüklediğini bile bile gecemi gündüzüme katıp, o karakol senin bu adliye benim DOLAŞAMAM. Bakıyorum toplum bir araya gelip benim ihtiyaçlarımı karşılamak için birşey yapmıyor. Toplum neden oy verdiklerine bağırıp 'iki kuruşluk işi ellerine yüzlerine bulaştırdıklarını sormuyor'.
Kimse kusura bakmasın Roma İmparatorluğundaki gibi avukatlık mesleği salt 'şan ve şeref' adına yapılmıyor.