Mesajı Okuyun
Old 17-09-2003, 14:28   #12
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sayin Ozcan,

Katiliyorum, yanyana durmayi bilmiyoruz, basaramiyoruz, birimiz hepimiz icin in en son uygulama olanagi buldugu mesleklerden birisi bizim icra ettigimiz. gemisini kurtaran kaptan edasiyla, mahkemede hakimle sorun yasayan avukati yalniz birakmak bizim meslekte sik karsilasilan bir durum. meslek ruhumuz sahlanmaz her nedense haksizliga ugrayan bşir meslektasi gordugumuzde. susariz. haksizliga gitgide ofkelenen ve goz ucuyla bu yalnizlastirilmis ve muhatabinin zirhlarla donatilmis ortamini teneffus eden avukat, yasananlara sahit olacak birini arar gozucuyla. ama pek cogumuzun basina gelmistir kşi meslektaslar oyle anlarda gozgoze gelmekten ozellikle kacinir. o kapinin ardina gecildiginde verilen destek ve paylasilan duygulari ise timsah gozyaslari olarak degerlendirmek fazlaca yuklenmek olmayacaktir.

bunun cozumu nedir? yalinizca fedakar, cesur, cansiperane dost meslektaslarla ordu halinde calismak mi? bu olmamali cozum yolu.

durusma sirasinda hakim diyaloglarindan, meslek disina cikan yuklenmeler ve satasmalardan az ya da cok nasibini almayan ya da karsilasmamis olan meslektasimiz var midir? sanmiyorum. durusma salonlarinda zapta gececek hususlari hakimin takdirinden cikarmak, salonda yasanan tum diyaloglari kaydetmek ve bsayara aktarmak, bu sekliyle celse tutanaklari olusturmak herkese bir cekiduzen verecektir diye dusunuyorum. soz ucup buharlasmadigi, yaziya dokuldugu andan itibaren ve buna kimsenin mudahale edemedigi bir ortamda cok daha saglikli bir isleyis saglanacaktir, kucuk , cok bolgesel bir adimdir ama kuvvetli bir adimdir

saygilarimla

av. sehper