Mesajı Okuyun
Old 28-07-2016, 16:03   #1
Konuk

Varsayılan Eşim pasaportuma el koydu

Merhaba.Ben aile birleşimi ile 15 ay önce almanyaya gittim.Nikahımız 1.5 sene önce türkiyede kıyıldı,eşim alman vatandaşı.Almanyada 3 senelik oturumum var ve oturumumun 1 senesi anca doldu.Eşim bana eğer aileni özlediysen seni ailenin yanına göndereyim dedi.Zaten babamında türkiyede işi var beraber gidersiniz dedi ve eşimin babasıyla beraber 3.5 ay önce türkiyeye geldik.Babası 4 gün kaldı türkiyede ve hemen döndü.Ben Türkiyeye geldikten 3-4 hafta sonra eşimde yanıma gelecekti,1 hafta beraber tatil yapıp sonrasında Almanyaya beraber dönecektik,eşimle bu şekilde planlamıştık.Bütün yolculuk boyunca ve pasaport kontrolü sonrasında bile benim pasaportum eşimin babasındaydı.Babası almanyaya geri dönmeden önce eşimin beni orada yeni almanca kursuna kaydettireceğini ve o yüzden benim pasaportumu istediğini söyledi.Bende bunda bir sakınca görmedim ve nasıl olsa eşim türkiyeye gelecek,gelirken benim pasaportumu da getirir diye pasaportumu eşimin babasının götürmesine izin verdim.Daha sonraki günlerde eşim beni arayıp boşanmak istediğini söyledi.Ama şu an dava açılmadı.Israrla pasaportumu istememe rağmen pasaportumu da göndermediler.Almanya devletinin bana verdiği kimlik de pasaportun içindeydi.Ben tekrardan almanyaya gidip orada kendime yeni bir hayat kurmak istiyorum ama tekrardan nasıl gidebilirim? Benim türkiyede olduğum süre zarfında eşim oradaki oturumumu iptal ettirmiş olabilirmi?