Mesajı Okuyun
Old 06-04-2002, 20:47   #1
Admin

Yeni Fikir Konu Değerlendirmeleri Ve Mesajlardaki Yıldızlar

Merhaba,

Alıntı:
Alıntı yapılan mesajın sahibi: juris
yildizlarin sayisina karar veren kimdir?

Bir kaç üyemiz tarafından sorulan bu sorunun yanıtı basit: siz!

Mesajların listelendiği ekranda bazı konuların yanında "NOT" başlığı altında gördüğünüz yıldız işaretleri o konuyu okuyan site üyelerinin verdiği "oya" (değerlendirme) göre belirmektedir, site ile ilgisi yoktur.

Bir konuyu okurkan ekranın en altına inerseniz orada "DEĞERLENDİRME" başlığı altında bir hane göreceksiniz, o haneden 1-5 arası bir not seçerek konuyu değerlendirebilirsiniz. Her üye her konuyu ancak bir kez değerlendirebilir.

Bu özelliğe niye ihtiyaç duyuluyor derseniz, bana göre ihtiyaç duyulmuyor açıkçası! Ancak bu özellik forum programının özelliği idi ve ben de özellikle iptal etmedim, belki dileyen kullanabilir diye.

Nasıl kullanabilirsiniz?

Örneğin bir meslektaşımız yeni bir konu başlığı altında bir içtihatı sizlerle paylaşmışsa ve o içtihatı siz de önemli buluyorsanız, o konuya yüksek bir not vererek, konuların listelendiği ekranda diğer üyelerin de dikkatini çekmesini sağlayabilirsiniz.. Pratik kullanım alanlarından biri bu.

Yalnız bir hususa dikkat ediniz: Mesajlar ayrı ayrı değerlendirilemez! Değerlendirdiğiniz şey tek tek mesajlar değil, tüm mesajlardan oluşan konu başlığının tamamıdır ve değerlendirme de mesaj için değil, konu içindir.

Açıklayıcı olduğunu umarım..

Saygılarımla,
Admin