Mesajı Okuyun
Old 15-01-2024, 00:54   #1
Konuk

İnceleme Böyle olacağını bilmiyordum. Yanıldım. Evlilik iptali olabilir mi?

Merhabalar, eşim, evlenmeden önce çocuk istediğini söylemişti. Her ikimizinde ikinci evlilikleri. Onun önceki evliliğinden bir çocuğu var, benim çocuğum yok. Eşim, evlilik hayatımız boyunca sadece evin faturalarını ödemek, market alışverişi, ayda bir bazen iki defa dışarda gezmek ve yemek yeme dışında yaptığı birşey yok.Bana evliliğimizde sadece bir pantolon ve mont almıştır. Bekarken giydiğim elbise, ayakkabı, çanta vesaire kullanmaktayım. Eşim, sudan sebeplerle bana kendimi hatalı hissettirmeye çalışarak, beni manipüle etmeye çalışıyor. Yani, her sabah ondan önce uyanır kahvaltısını hazırlayıp işe uğurlarim. Erken olduğu için biraz uyurum. Sonra uyanıp evi toparlarım. Hergün yemek yapar ve elbiseleriyle ilgilenirim. Yani sonuç olarak eve geldiğinde yemeği hazır. Ev temiz toparlanmış elbiseleri temiz ve hazır olur fakat eşim sabah 06.30 dan sonra uyumami istemez. Olsun kalk hergün saatlerce temizlik yap. Pirinçleri dök önüne onları say boş durma ve uyuma der. Bana eziyet olsun diye sürekli bahane bulur. Yaptıklarımı görmezden gelir. Faturalar, yeme içme dışında bir harcamam yoktur. Benden 3 adet bilezikte aldı borçlarını ödemek için. Benden ayrı uyur. Ben 30 lu yaşlarımdayim,kendisi 40 lı yaşlarda. Anne olmak istediğimi defalarca söyledim. Buna rağmen benden uzak duruyor. Sadece ye iç ve görevlerini yap diyor o kadar. Ben böyle olduğunu ve böyle olacağını bilmiyordum. Benden ayrı odada uyuyacağını , çocuk için çabalamayacağını bilmiyordum, bana ayrılmaktan Başka yol , çare bırakmıyor. Evliliğin iptali davası açabilir miyim?