Mesajı Okuyun
Old 24-08-2006, 18:14   #30
Av.Muhammet H.

Rahatsiz ziyade hamal mı desek?

arkadaşlar bu faydalı forum başlığını açan ve cevap yazan arkadaşara teşekkür ederek bu konuda yorunda bulunmak istiyorum.Bazı olaylar vardır ki beceridir.yetenektir fazladan değildir zaten olması gerekir.Bir avukatın yanında çalışmak veya yaz tatilini büroda değerlendirmek için istekli olan arkadaşlar zaten bürolara gidebilmeli tanışabilmeli.ancak faydası ko nusunda şüpheliyim. tatilin daha faydalı ve gerekli olduğu veya yabancı dil veya bilgisayar kursları veya finans alanında bu yaz tatilinin değerlendirilmesinin faydalı olacağı kanaatindeyim.zira son sınıf dersleri de tamamlanmadan bu yaz stajları faydalı olmuyor. once okulu bitirmek gerekiyor. usulü ve konuları öğrenmek tamamlamak gerek.tek faydası icrada bir iki ezber işi öğrenmek olur olsa olsa.ancak çalışmak isteyen arkadaşlara gelince tabiki çalışabilirler bunun için ne amcaya ne dayıya ne de hakimin savcının yardımına gerek var.OKULU BİTİRDİĞİNİZDE GÖRECEKSİNİZ Kİ AVUKATLAR VE BÜROLAR İCRAYA,ARA KARARLARA ,BİLGİSAYARDA YAZI YAZMAYA VE BİLİMUM AYAK İŞLERİNE SIFIR-400 YTL ARASI MAAŞLA GÜZEL HAMAL ARIYORLAR.yüzlerce büro gezip görebilirsiniz.mahalle bakkalındaki çırak veya bir mağazada tehgahtar kadar maaş almanın imkansız olduğunu göreceksiniz.sürekli ezilmenin ne olduğunu anlayacaksınız. tamam baqzı arkadaşlar ben iyi bilirim iyi de çalışırım iyiyim diyebilir.ama bu birşeyi değiştirmeyecek.bu ucuz işçi alımından başka birşey değil.aslında mezun çok. özel universiteler de berbat etti daha da çoğalttı mezun sayısını.ee mezun az olsa işe almak için stajer arayacak hatta ben de daha iyi imkanlar var diye yalvaracaktı bürolar. çünki hiçbir avukat artık işi iyi iken veya 5- 10 yıllık olmuşken kendisi adliyelere gitmior veya icralarda uğraşmıyor veya çay temizlik işlerini yapmıyor. teşekkürler.