Mesajı Okuyun
Old 18-04-2014, 09:38   #35
av.hasaneser

İnceleme

Sayın Hakan Eren,
Söylediklerinizde çok haklısınız. Ancak kararı hatırlarsanız zaten yerel mahkeme saçma sapan bir gerekçe ile UYAP ortamından kendisine gelen temyiz dilekçesini kabul etmemişti. Yani yerel mahkemenin niyeti zaten belli idi.
Bizler, yargılamanın savunma kanadı olarak, bu tür hukuksuzluklarla mücadele etmeliyiz ki; kurumun veya makamın başındaki kişiler "ben yaptım oldu" tavırlarından vazgeçsin.
Şuanda birçok meslektaşım gibi ben de ceza yargılaması sonrasında hükmolunan beraat kararı ile verilmesi gereken vekalet ücretinin, sırf kişisel hırs, kıskançlık vs. yüzünden verilmemesine karşı hem sözlü hem de yasal yollara müracaat ederek mücadele ediyoruz ki bu kararlar düzeltilebilsin. Bu mücadele sayesinde, İzmir'de kendisine "lan", gıyabında "başka avukat mı bulamadınız" diye söylemlerde bulunan bir emniyet amiri, hayatı boyunca unutamayacağı bir ders almış, tabiri caizse ibret-i alem olmuştur.
Ben, henüz 5 yıllık bir avukatım. Bazılarınız belki beni idealist diye adlandırabilir ancak sırf işinin görülmesi, hakimle arasının bozulmaması için bu tür hukuksuzlukları görmezden, duymazdan gelen meslektaşlarımızın bu hatalarını düzeltmeyi, bir meslek onuru olarak görüyorum.
Bu nedenle tüm meslektaşlarıma, şayet kendilerini kırdıysam önce özürlerimi akabinde de saygılarımı sunarım.