Mesajı Okuyun
Old 04-12-2006, 13:36   #48
pia

Vakıf üniversitesinden mezun olmanın eksikleri olur mu diye sormuşsunuz. Bu hangi vakıf üniversitesini seçeceğinize bağlı bence, ben vakıf üniversitesi sistemini adil bulmamakla beraber, çok başarılı üniversitelerin olduğunu da görüyorum ama ne yazık ki bu üniversitelerin sayısı bir elin parmağını geçmiyor.
Bahçeşehir, Bilgi, Sabancı, Koç ve bir kaç vakıf üniversitesinde daha hiçkimsenin laf edemeyeceği nitelikli eğitim verildiğini duyuyorum ancak genel olarak vakıf üniversitelerinde ticari bir anlayışın hakim olduğunu düşünüyorum.
Ben İstnbul Üniversitesi'nde 3. sınıftayım bizim de bazı hocalarımız devletin sağlayamadığı maddi imkanlar nedeniyle vakıf üniversitelerinde ders veriyor ama inanın derste kendileri bile bu okullardan nasıl şikayet ediyor, onların final sınavı sorularını bize pratik çalışma olarak dağıtıp "Siz bunlara bakıp rahatlamayın oturup çalışın" diyorlar ve daha neler neler...
Öğrencinin bireysel gelişimini tasnif dışı bırakıp sadece okulu baz alarak konuşacaksak,seçeceğiniz vakıf üniversitesine göre bu sorduğunuz soruya verilecek yanıt değişir bence..