Mesajı Okuyun
Old 31-12-2009, 14:36   #8
Noyan Yiğit

Mekanlardaki yetersizliklere ve personel eksikliğine rağmen icra daireleri kanaatimce memur yolluklarının azaltılması yönünde yapılan değişikliğe kadar adliyedeki diğer birimlere göre iyi çalışıyordu.Paranın gücü ile işler yürütülüyordu. Ancak memur yolluklarında yapılan düzenlemeden sonra memurlar adeta bir iş yavaşlatma eylemine girdiler ve çok gönülsüz iş yapar oldular. Bu iş yavaşlatma eylemi o düzenlemeden beri aradan geçen uzun zamana rağmen hala devam ediyor. Gerçekten icra daireleri artık işlevini yerine getiremez bir durumda. Belki icra müdürü ile ahbap çavuş ilişkisi içinde olup, iş yükü fazla olan avukatlar işlerini istedikleri gibi yürütüyorlar ama, icra dairesinde zaman zaman işi olan avukatların ve vatandaşın işi gerçekten çok zor. Ben artık icra takibi gelsin istemiyorum. Daha işi alırken strese giriyorum. Dosya vermek bi mesele, muamele yapmak bi mesele, hacze çıkmak ayrı bi mesele. Herşeye rağmen memur yolluklarında eskiden olduğu gibi bi düzenleme olursa işler belki yine yürümeğe başlar. Şu an hiç bir dairede gönüllü, severek iş yapan yok. Hepsi tafra ile iş yapıyorlar. Bende Sayın kahinm'in icralarda eskimiş, emekliliği gelmiş icra müdürlerinin emekli edilmesi fikrine katılıyorum. Belki yeni gelenler le işler bir müddet daha sağlıklı yürütülür. Gerçi onlar da çok kısa süre içinde sisteme adapte olacaklardır diye düşünüyorum. Maalesef ülkemizde paranın olduğu, para işinin döndüğü her işte sıkıntı var. Bu insanımızın kalitesinden, eğitimsizlikten, müeyyidesizlikten, yapanın yanına yaptığının kar kalmasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum.