Mesajı Okuyun
Old 19-12-2011, 20:20   #16
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan halilyaşar
Ben meslekte beş yilimi henüz kisa bir süre önce doldurduğum halde bu kisacik zamanda defalarca müvekkillerim tarafindan şikayet edilme tehlikesi ile karşilaştim. Hatta iki olayla ilgili olarak da ağir ceza mahkemesinde yargilandim. Gerçi bunlarin her ikisinden de beraat ettiğim halde bu olaylar alemimi epeyce meşgul etti.
Buna benzer olaylarla meslektaşlarimin karşilaşmamasi için avukatlara çikartilan vekaletnamelerde bu konuda güvence sağlayici hükümler konulmasi gerektiği kanisindayim.
Sorusuz müvekkiller,sorunsuz günler.

Konu başka yerlere gelmiş, ilk mesaja doğrudan yanıt veren olmamış.
Soru sahibi meslektaşımız müvekkillerin asılsız şikayetlerinden avukatı korumak için "avukatlara çıkartılan vekaletnamelerde bu konuda güvence sağlayıcı hükümler konulması gerektiği" kanısındadır.
Oysa vekaletnamelere konulacak hiçr hüküm avukatı şikayetten korumaz.
Avukatları asılsız şikayetlerden koruyacak şeyler, avukatlık ücret sözleşmesi ve görüşme tutanaklarıdır. Ücretinizi peşin aldığınız dava ve işlerde bile avukatlık ücret sözleşmesi yapınız; davadaki talepler ya da davaya verilecek yanıtlar, deliller, kanun yollarının kullanılıp kullanılmayacağı, sulh vb. konularında müvekkilinizle yapacağınız görüşmeleri tutanağa bağlamanızı öneririm.