Mesajı Okuyun
Old 25-11-2006, 10:35   #5
Serhat Arasan

Alıntı:
Yazan elvann
Bana avukat arkadaşlarımı şikayet etmek için dilekçe yazdırmaya gelenler oluyor. Ama kesinlikle kabul etmiyorum ve ilgili meslektaşıma da durumu bildiriyorum.

Ben bu davranışı pek idrak edemedim bu şekilde meslek onurunu zedeleyici davranışlarda bulunmak yerine daha kalıcı çözümler bulmak gerekmezmi.. sonra hakları ihlal edilen müvekkilller ne yapabilir ki.. bugün tanıdığım bir çok avukat icra dairesinden parayı çekip alacaklı müvekkiline ''daha ödeme yapmadı'','' ödeme yapmasını bekliyoruz''...vb kacamak cevaplar vererek uzunca bir dönem paranın üzerine yatıyorlar.. bu durumda ki bir müvekkil size avukatını şikayet için dilekçe yazmanızı istese kabul etmeyecekmisiniz.. ben bir cok şikayet dilekçesi yazdım ama geri çevirdiklerimde oldu.. bunun önce muhakemesini yapmalı gerçekten bir mağduriyet söz konusu olup olmadığı iyice incelenmeli ve ondan sonra da avukatın meslek onurunu gözönünde bulundurmak şartıyla ona zarar vermeyecek bir şikayet hakkını mağdur müvekkillere sunmalıyız.. saygılarımla..