Mesajı Okuyun
Old 09-12-2014, 17:57   #656
Av.Duygu Işık Behrem

Akif Pirinççi - Felidae
Uluslararası Best Seller olma niteliğinden ve ayrıca kedilere olan özel ilgi ve düşkünlüğümden dolayı Türk yazarımızın bu kitabını okumak istedim. Beklediğimden çok daha basit bir dil ve anlatım ile karşılaştım ne yazık ki. Lakin kitabın sonundaki eleştirel yaklaşıma bayıldım! Okunmaması halinde bir şey kaybedilmeyecek bir kitap olarak aklımda yer etti.

J.D.Salinger- Çavdar Tarlasında Çocuklar /Diğer adı ile Gönülçelen
Yıllardır kütüphanemde durup duran, çokça methini duyduğum, çokça güzel eleştirilerini okuduğum bu kitaba da sıra gelmişti sonunda. Kitap farklı evet, değişikliğini okurken hissettiren, doğal akışında ilerleyen bir kitap ancak ne yazık ki benim neden bu kadar allanıp pullanıp abartıldığını anlamadığım bir kitap. Çok beğendiğimi söyleyemem. Okurken üzüldüm, oradaki gencin garip haline üzüldüm sanıyorum. Bu kitabın bu denli ün yapmasının altında yatan sebebin de yasak olduğunu düşünüyorum. Zira kitap geçmişte, yazıldığı yıllarda Amerika Birleşik Devletleri'nin bazı katı eyaletlerinde, ahlak dışı bulunması nedeni ile yasaklanmış ve hala yasaklı olduğu kütüphaneler de mevcutmuş. Yasak olan her şey insan için çekicidir. Dolayısıyla kitabın bu denli abartılmış olması da normal geliyor... Edebi yönünü zayıf bulduğum, okumasam da olurmuş dediğim bir kitaptı.